על רגל אחת: איך לא לעבוד קשה יותר אלא חכם יותר?

על רגל אחת: איך לא לעבוד קשה יותר אלא חכם יותר?

תכנון
יש להקצות זמן שיהיה מוקדש רק לתכנון, בין אם 10 דקות בבוקר לתכנון יום העבודה, או שעה לתכנון שבועי או חודשי.

לא לנהל "מול הראי"
לא מעט מנהלים אומרים שבבוקר, מול המראה בזמן הגילוח, הם מקיימים את ישיבת ההנהלה האמיתית…יש לבנות צוות, להיעזר באנשי מקצוע חיצוניים, ובטובים ביותר ככל שניתן.

לקחת פסק זמן!
אי אפשר לקבל החלטות שקולות ונכונות ולראות דברים בפרספקטיבה נכונה כאשר עובדים ברציפות 6 ימים בשבוע, 10, 12, 13 שעות ביום. פסקי הזמן יתרמו לאפקטיביות של העבודה.

טיפול עצמי!
המנהל דואג לעסק, לעובדים, לספקים, למשפחה, לחברים, להורים שבגרו. האם הוא זוכר לטפל גם בעצמו? מנוחה, אכילה נכונה, ספורט, העשרה עצמית אינם בזבוז זמן! איזון החיים עבודה / משפחה /פנאי יתרום להיות המנהל אפקטיבי יותר.

לראות בצוות הניהולי שותפים עסקיים
הצלחת המנהלים, הצוותים והעובדים היא הצלחת המנהל. יש התייחס אליהם כשותפים לדרך. עבודת צוות זה "הקסם" המאפשר לאנשים רגילים להגיע לתוצאות בלתי רגילות.

קדשת יותר זמן למצליחים
יש להקדיש יותר זמן דווקא לעובדים היותר מצליחים. הזמן שמושקע במצטיינים, יביא לתוצאות האפקטיביות ביותר. הזמן מוגבל ואם משקיעים אותו בעובדים הבינוניים, קטנה היכולת להקדיש למצטיינים.

יושרה
שמירה על אתיקה, יושר ושקיפות יובילו באופן בלתי נמנע לאפקטיביות. וכמאמר הפתגם העממי "כשאתה הולך בדרך הישר, אינך יכול ללכת לאיבוד".

המשך התפתחות ולימוד תמידי
קריאת ספרות מקצועית, השתתפות בכנסים, המשך ללמוד. כאמרתו של הנרי פורד: "כשאתה מפסיק ללמוד, אתה זקן. וזה לא משנה אם אתה בן 20 או בן 80!".

לתת דוגמא אישית
הצוות, המנהלים והכפיפים, כמו כל הסובבים את המנהל, בוחנים את התנהגותו ומעשיו הרבה יותר מאשר את דבריו. יש לזכור כי הוא משמש מודל לחיקוי הן במודע והן בלא-מודע שלהם.

להתחיל עכשיו!
וכעת יש לבחור טיפ אחד, רק אחד אותו רוצים לאמץ ולבנות תוכנית יישומית – איך ליישם אותו בחיים ולהפיק ממנו תוצאות.

(מאמרנו זה פורסם בגיליון במגזין האלקטרוני "עצמאי בשטח" – המגזין של הרשות לעסקים בינוניים וקטנים).

רכישת ספר

חדש!

הספר "התעמרות בעבודה"
לדעת - להכיר - להתמודד

This will close in 0 seconds