על ניהול ואינטליגנציה רגשית (EQ)

הרבה מנהלים מוכשרים ובעלי ידע רב בתחום המקצועי, נכשלים פעמים רבות דווקא בתחום הרגשי אותו לא דאגו לאמן ולפתח. התסכול גבוה מאוד למשל כאשר מנהל לא מצליח לקדם פרויקט מזהיר שפיתח, בגלל חוסרים שלו בתחום הרגשי.

הבשורה הטובה, הידועה מזה שני עשורים בלבד, היא שבשונה ממנת המשכל (IQ) שברובה מולדת, את הכושר הרגשי (EQ) ניתן לשפר, לטפח ולהעצים. אימון הכושר הרגשי, משפר את היכולת לתקשר עם עובדים אחרים, לזהות תחושות ורגשות של השני במצבים ניהוליים, להתמודד עם מצבי קונפליקט ומצבי לחץ בצורה מושכלת, לזהות מצבים רגישים ולהימנע מהם ועוד.
מעבר לכך, סגנון הניהול ויכולת הניהול הרגשי של המנהל, משפיעה על האינטליגנציה הרגשית וההתנהלות הרגשית של עובדיו וכפיפיו.

במחקר שנערך לאחרונה באוניברסיטת חיפה בו השתתפו 800 עובדים ומנהלים, נמצא כי הארגון כולו מרוויח כאשר האינטליגנציה הרגשית של עובדיו גבוהה: שביעות הרצון בעבודה עולה, רמת המחויבות של העובד כלפי הארגון עולה, רמת העזיבה יורדת והשחיקה בעבודה יורדת.

כלומר, ברמה האישית, המנהל או העובד שמפתח את היכולות הרגשיות שלו, מרוויח סיפוק גדול יותר, משום שהוא יכול להתנהל בצורה טובה יותר ונינוחה ללא דרמות ומתחים והאינטראקציות שלו עם עובדים אחרים בארגון טובות. ברמה הארגונית, ארגון שבו עובדים אנשים בעלי EQ גבוה, מרוויח יציבות אנושית, מחוייבות גבוהה ובכלל – התנהלות ארגונית נינוחה.

רכישת ספר

חדש!

הספר "התעמרות בעבודה"
לדעת - להכיר - להתמודד

This will close in 0 seconds