בעקבות דחית בית הדין לעבודה את תביעתה של שירה רבן על התעמרות בעבודה

בעקבות דחית בית הדין לעבודה את תביעתה של שירה רבן על התעמרות בעבודה

כתבה בעקבות דחיית תביעתה על התעמרות בעבודה של שירה רבן אשר הועסקה במעון ראש הממשלה. בפסק הדין נכתב כי יש לברך על גיבוש סטנדרט ראוי לסביבת עבודה מכבדת ולתנאי עבודה. עם זאת, כדוגמא, לא כל הרמת קול בעבודה או דרישה נחרצת, היא התעמרות וכך גם לא ניהול שהוא דורשני. בית הדין קבע כי רבן לא עשתה עליו רושם מהימן ובכתב התביעה מגלה אי התאמה מהותית וסתירות, כי לא היתה חזרתיות (שהיא אחד מהתנאים המצטברים בהגדרת התעמרות בעבודה על פי הצעת החוק) וכי לא הוכח שהתקיימה התנהגות מתנכלת או מתעמרת מצד נתניהו. בית הדין גם הביא בחשבון את תקופת העבודה הקצרה של רבן של 29 יום, מתוכם 10 ימים בהם נתניהו שהתה בחו"ל.
איתן מאירי שרואיין לכתבה מדבר על כך שאומנם  מצד אחד ישנו החשש שבעקבות פסק הדין עובדים יהססו באם לפנות לבית הדין לעבודה, אולם הוא רואה גם את הצד החיובי בדבר בכך שזה יביא לעשיית סדר בתחום ויגרום לתובעים להיות מדויקים יותר בתביעתם. כבר בכתבה הקודמת של חרותי -סובר מאירי דיבר על נטיית המטוטלת לעיתים ללכת רחוק מידי, כדרכם של שינויים חברתיים עד אשר הם מתאזנים.
המשפטנית ד"ר אורית קמיר, מנסחת החוק למניעת התעמרות בעבודה טוענת בכתבה ש"זהו פסק דין מצער על אף שהתובעת לא נתפסה כאמינה על ידי בית הדין, הרי שבין השורות משתמע היחס החשדני של השופט כלפי הנושא עצמו…. זה קצת לשפוך מים קרים מתוך חשש לתביעת סרק. אני מקווה שהמים הקרים לא יכבו את המדורה שמתחילה לבעור".

טלי חרותי-סובר, דה מרקר, 28.02.22

רכישת ספר

חדש!

הספר "התעמרות בעבודה"
לדעת - להכיר - להתמודד

This will close in 0 seconds