המלצות הוועדה לתוצאות הסקר על התעמרות בעבודה בתאגיד השידור

כתבתה של תמר קפלנסקי, "הארץ", 11.1.22 בעקבות מסקנות הוועדה על הסקר שנערך בתאגיד השידור לבחינת התעמרות בעבודה בקרבם. בכתבה גם תגובתו של איתן מאירי לתוצאות הסקר החמורות ולמסקנות הוועדה.
הכתבה:

סקר בתאגיד: 70% מהעובדים העידו כי הם מרגישים מאוימים בעבודה.

תוצאות הסקר שיזמו ועד העובדים וארגון העיתונאים חושפות תופעה נרחבת של נזקים רגשיים ובריאותיים כתוצאה מהתעמרות. הפסיכולוג התעסוקתי איתן מאירי: "ארגון שמתנהל באווירה של טרור פסיכולוגי".

יממה לאחר פרסום המלצות מועצת תאגיד השידור הציבורי בעקבות ועדת הבדיקה לעניין ההתעמרויות ב"כאן", שנחשפו בתחקיר "הארץ" ביולי האחרון, התפרסמו אתמול (שלישי) תוצאות סקר שנערך במהלך החודשים האחרונים בקרב 250 עובדי תאגיד השידור, החושפות תופעה נרחבת של נזקים רגשיים ובריאותיים כתוצאה מההתעמרות בארגון.

על פי פנייה שהופצה לעובדי התאגיד, העבודה על הסקר — ביוזמת ועד עובדי התאגיד, ארגון העיתונאים וארגון עובדי התקשורת — החלה ביולי וכללה שאלונים אנונימיים שחולקו לעובדים, וחשפו את "השפעתה של סביבת העבודה הפוגענית על תפקודם (של העובדים) באופן רגשי, בריאותי ופיזי. לא מדובר עוד ב'בעיה ביחסי העבודה' בלבד כמשהו שניתן לתקן כלאחר יד, אלא בחיי אדם שנפגעו", נכתב בפנייה שהועברה לעובדים.

תוצאות הסקר החמורות מתווספות לעשרות העדויות הקשות שהתפרסמו בתחקיר "הארץ" ביולי ומחזקות את התמונה הרחבה והמטרידה של המתרחש בתאגיד, שאותה תיארה ועדת פרוקצ'יה עצמה כ"משבר החוצה שתי וערב את מרבית החטיבות בארגון".

לא פחות מ–70% מ–250 עובדי התאגיד שהשיבו על השאלון, דיווחו כי הם מרגישים מאוימים בעבודה. 74% מהם דיווחו על תחושה ש"מחפשים אותם", 53% תיארו מנהלים שמנסים להכשיל אותם או מאשימים אותם בכישלונות שאינם שלהם, ו–41% דיווחו על איומי פיטורים מצד מנהליהם. עוד תיארו העובדים אווירת זלזול, השפלה ויחס פוגעני. 57% מהעובדים דיווחו על החמרה במצבם הבריאותי, מתוכם 43% תיארו החמרה "במידה רבה". בין השאר תוארו תופעות בריאותיות ונפשיות שונות בהן דיכאון, התקפי חרדה (דופק מהיר, זיעה), רעידות בידיים, כאבים פיזיים שונים, הפרעות שינה, הפרעות אכילה קשות או אובדן תיאבון מוחלט, לחצים בחזה, לחץ דם גבוה, תשישות וחוסר אנרגיה, מחשבות אובדניות והחמרה של בעיות בריאותיות קיימות. כל אלה מאלצות עובדים לקחת ימי מחלה ולהגדיל מינוני תרופות שהם מקבלים.

71% מהעובדים דיווחו שהם חשים מותשים ונטולי כוחות. 59% מרגישים רע כשהם חושבים על העבודה, 63% מגיעים לעבודה בחוסר רצון, 41% מתארים תחושות של חוסר ערך ו–66% מדווחים על תחושת ביטחון עצמי ירוד. 31% מהם מטופלים בתרופות נוגדות חרדה ודיכאון.

83% מהעובדים השיבו כי הנהלת התאגיד אינה קשובה ואינה מגיבה לצורכי העובדים. 81% לא מרגישים הכרה והערכה ממנהלים, ו–73% מרגישים ממודרים מפעילות הקשורה לתפקידם. 84% דיווחו כי אין בארגון רמת אמון גבוהה בין מנהלים לעובדים ו–87% מהנשאלים אינם רואים בהנהלה מודל לחיקוי.

כפי שפורסם ב"הארץ", מועצת התאגיד קיימה בשבועיים האחרונים מספר דיונים בהמלצות דוח ועדת פרוקצ'יה, ובסופם פרסמה לפני יומיים החלטה, הכוללת ביקורת חריפה מאוד על המנכ"ל אלדד קובלנץ ש"לא עמד בחובתו לדאוג לסביבת עבודה תקינה בתאגיד", ו"לא לקח אחריות אישית־ניהולית למשבר". המועצה הטילה על קובלנץ שורת צעדים מיידיים, לביצוע בשבועות הקרובים, בהם הגשת תוכנית עבודה מפורטת, כולל לוחות זמנים, גיבוש קוד אתי וקביעת מנגנון ברור לטיפול בהטרדות מיניות. עוד הוחלט כי בחצי השנה הקרובה, לא יוכל המנכ"ל לפטר עובדים בכירים או לערוך שינויים מהותיים ללא אישור מהמועצה. שלשום, בניגוד להמלצת ועדת פרוקצ'יה, קראו מספר חברי מועצה לפיטוריו המיידיים של קובלנץ, אך בסופו של דבר לא הושג רוב בהצבעה והוחלט להיצמד להחלטות הוועדה ולתת לו שהות של חצי שנה לתיקון הכשלים, שאז ייבחן המצב בשנית ויוחלט אם להדיחו.

מבינים שאין טעם לדבר

לדברי איתן מאירי, פסיכולוג תעסוקתי ומומחה בטיפול בנפגעי התעמרות ובעבודה עם ארגונים, תוצאות הסקר חריגות בחומרתן. "ערכתי סקרים כאלה בארגונים שונים עם תוצאות קשות, אך הן מחווירות לעומת מה שקורה בתאגיד", הוא אומר. "שמעתי בעצמי עדויות של עובדי תאגיד, עם סיפורים מאוד מאוד קשים. לא מדובר במקרים נקודתיים או במנהלים מסוימים שחסרים להם כלים ניהוליים, אלא בארגון שלם שמתנהל באווירה של טרור פסיכולוגי, עם תרבות ארגונית שמקדשת את הוולגריות ואת הכוחנות, וחוסר הבנה בסיסי איך מנהלים עובדים. זה ארגון מאוד חולה, והסקר רק מחזק את התמונה הברורה".

מה חשבת על המלצות ועדת פרוקצ'יה?

"חברי הוועדה לא הבינו שהם עוסקים בדיני נפשות. התעמרות בעבודה היא תופעה שמקצרת חיים, שמביאה למחלות ושגורמת להתאבדויות. רואים את זה בסקר: החמרה של תופעות בריאותיות קיימות, כאבים פיזיים, אחוז גבוה מאוד של מטופלים בנוגדי דיכאון וחרדה לעומת האוכלוסייה הכללית. התעמרות היא תופעה שגוררת הפסד של מיליארדי שקלים למדינה בכל שנה בגלל אובדן ימי עבודה. ועוד לא דיברנו על השלכות ארוכות טווח, אובדן האמון כתוצאה מפוסט טראומה והטיפול הממושך שהנפגעים נזקקים לו. כשדוח הוועדה מדבר על מצוינות ותחרותיות, ברור שחבריה פשוט לא הבינו מה מונח להם בידיים. אין שום קשר בין תחרותיות או מצוינות לבין רמיסת אנשים, זו הזניה של ערכים. יש הבדל עמוק בין דורשנות לבין דורסנות, ומה שרואים כאן זה ארגון דורסני. אנשים שבמשמרת שלהם התפתחה תרבות ארגונית ממאירה כל כך, בין אם במעשה ובין אם במחדל, כולל מחלקת כוח אדם שפשוט מעלה בתפקידה — צריכים להיות מוחלפים. ניקיון בכזה מקום אי אפשר לעשות בפינצטה".

היעדר המלצות חריפות, אומר מאירי, עשויות רק להחמיר את מצב העובדים. "עובד שבא ושפך את לבו בפני הוועדה, במיוחד בכזו אווירת פחד לדבר, ובפועל לא קורה כלום, חווה פגיעה נוספת באמונו. זה נכון גם כשמעבירים מנהל שפגע לתפקיד אחר, כפי שנעשה באחת המחלקות בתאגיד (העברתו של מתן דרורי, מנהל מחלקת התוכן של הדיגיטל, לתפקיד לא ניהולי, ת"ק). מחקרים בתחום מראים שגם כשאנשים מועברים לתפקיד לכאורה נמוך יותר, ההשפעה שלהם ויכולתם להשרות אווירה רעה נשמרת ואף מתעצמת. במצב כזה, העובדים מבינים שאין בכלל טעם לדבר, מה שהיה הוא שיהיה".

התופעה שמתאר מאירי באה לידי ביטוי בפניות מרובות של עובדים בתאגיד ל"הארץ" בחודשים מאז פרסום התחקיר, וביתר שאת לאחר פרסום דוח ועדת פרוקצ'יה, שבהן הביעו העובדים תסכול ואי אמון חריפים ביחס לנכונות ההנהלה לשנות את המצב. דבר זה עולה גם מפניית הוועד לעובדים עם פרסום תוצאות הסקר, שלפיה, מאז פרסום מסקנות מועצת התאגיד, הוועד מקבל פניות רבות מעובדים ש"חשים מרומים ומצרים על כך שניגשו לוועדת פרוקצ'ה בהמלצת המועצה והולכו שולל".

"בתאגיד השידור קיימות בעיות קשות הנוגעות לסביבת עבודה בריאה ויחס לעובדים", אומר מנכ"ל ארגון העיתונאים אלי גרשנקרוין. "אנחנו דורשים ממועצת התאגיד והנהלת התאגיד לפעול לתיקון המצב הקיים, לטפל בסביבת העבודה הרעילה ולייצר תהליך הבראה אמיתי שיהפוך את התאגיד למקום עבודה שמכבד את עובדיו וחף מתופעות של התעמרות והטרדות".

לכתבות נוספות ב"הארץ" על הנושא.
רכישת ספר

חדש!

הספר "התעמרות בעבודה"
לדעת - להכיר - להתמודד

This will close in 0 seconds