ניהול זמן – זיהוי הפעולות גוזלות הזמן וזיהוי הפעולות היעילות

ניהול זמן – זיהוי הפעולות גוזלות הזמן וזיהוי הפעולות היעילות

אנשים שמצליחים ומשיגים תוצאות, הם בדרך כלל אנשים שמנהלים נכון וטוב יותר את הזמן שלהם. ניהול זמן הוא אחד הנושאים המרכזיים בשיפור ההתנהלות ובהגעה להישגים.
כמו בהרבה מקרים אחרים, גם כאן בנושא ניהול זמן חוק פארטו נכון: 20% מהפעולות שלך מניבות 80% מהתפוקה שלך. מכאן שחלק חשוב בניהול זמן נכון הוא ללמוד לזהות מהן הפעולות שגוזלות 80% מזמנך ואינן מביאות תוצאות. באותה מידה חשוב להבין וללמוד את ה-20% היעילים, לנתח גם אותם ולמקסם אותם.
הכלים המגוונים העומדים לרשותנו כיום לביצוע בדיקה זו, נותנים לך תמונה מקיפה ומאפשרים לך להוציא מלוח הזמנים שלך את כל הפעולות שאינן מקדמות אותך. על חלקן תוכל לוותר כלל, את חלקן תוכל לשנות ואת חלקן תוכל להאציל לאנשים אחרים בארגון או בחברה שלך.
ישנו פרדוקס שככל שאתה עסוק יותר והפעילויות השוטפות סוחפות אותך יותר, כך אתה מקדיש פחות זמן לחשיבה, תכנון ובדיקה האם בכלל כל הפעולות שאתה עושה ועובד בגללן כל כך קשה, הן הפעולות החשובות באמת? האם הפעילויות שלך הן הנכונות ביותר עבורך כדי להגיע ליעדים שלך?
הרבה פעמים צריך אפילו לחזור עוד קצת אחורה ולחדד את השאלה הכל כך ברורה לכאורה – מהם היעדים שלי? לא פעם מתחילים עם יעד מסוים, אבל במשך הזמן הוא משתנה (הכלכלה השתנתה  / יש שווקים חדשים / מתחרים חדשים ועוד ועוד). הזמן שתקדיש לעצירה וללימוד מחדש ימנע ממך השקעת אנרגיה מיותרת, וצעידה נמרצת אבל במקום. בסופו של דבר העצירה והתכנון אשר דורשים כמובן גם הם זמן חוסכים הרבה זמן. ישנה אמרה הפוכה "כשאתה נכשל בתכנון, אתה מתכנן להיכשל" הנכונה באותה מידה. גם הבנאי מתכנן, מודד, מודד שוב, לפני שהוא מניח את שורת הלבנים. זה יעיל ואפקטיבי יותר לפעול כך מאשר לבנות לא נכון ולהרוס.

לקיחת פסק הזמן הזה להתבוננות ולהתארגנות מחדש, חשובה מאוד ומאפשרת לך לתפקד במידה רבה כמו האורח שבא לרגע מבחוץ ולכן יכול לראות דברים שאנשים מבפנים אינם רואים. בגלל אותה סיבה, הרבה פעמים אנשים שיוצאים לחופשה, מקבלים אנרגיות ו"ממלאים מצברים" לא רק מעצם המנוחה, אלא משום שהריחוק והניתוק מאפשר לראות דברים בצורה ניטרלית ולכן גם מדויקת יותר. מכאן יוצא שניהול זמן הוא עצירה מתוכננת לצורך התקדמות.

רכישת ספר

חדש!

הספר "התעמרות בעבודה"
לדעת - להכיר - להתמודד

This will close in 0 seconds